A nyolcvanas évek legnagyobb indiánja, aki számos akciófilmben játszotta a tomahawk fejű néma harcost, aki gonoszkodott, hogy aztán a főhős visszaküldje az örök vadászmezőkre. Ha lenne indián sorozatgyilkos tuti Sonny játszotta volna. Szerintem ha Winnetounak ilyen feje lett volna, a fehérek hagyták volna a picsába az Ezüst-tó kincsét és kenuval mentek volna vissza Európába. Mai sztárunk Sonny Landham a Predator indián felderítője, aki egy párizsi szeletelővel akart megküzdeni a Ragadozóval.
Sonnyról kevesen tudják, hogy a 70-es években aktív pornósztár volt és számos filmben mutatta be, az indiánok legendás vendégszeretetét. 1979-ben azonban óriási lehetőséget kapott Walter Hill rendezőtől és bekerült a Harcosok című filmbe, amelyben egy utcai banda távol kerülve a saját területétől megpróbál haza jutni épségben. A film siker volt és Walter Hill vitte magával a 48 óra című kasszasikerbe ,ahol Billy Beart játszotta. Előtte pedig a Lápvidék harcosaiban és a Poltergeistban mutatta be tudását. A nyolcvanas években számos akció és tévéfilmben tűnt fel, általában gonosz vagy gonosz indián esetleg szimpla indián szerepekben. Igazi felüdülés lehetett neki, ha gonosz mexikóit játszhatott. 1986-ban ismét moziban nyomult: ezúttal
Chuck Norris mellett szerepelhetett a Tűzjáróban, majd jött 1987 és a Predator. Schwarzi talán legjobb filmje (Nekem például az abszolút kedvenc) ahol Billyt a néma felderítőt kapta. Érdekesség, hogy eredetileg testőr volt a stáb mellett, mert a biztosítási cég aggódott a stábért.
1988-ban
Carl Weathers akciófilmjében a Jackson a vadállatban tűnt fel mint Mr. Quick, 1989-ben pedig Stalloneval raboskodott a Bosszú börtönében. Sonny tehát a nyolcvanas évek több akciófilm sikerében szerepelt, de sajnos jöttek a kilencvenes évek. Feltűnt néhány filmben többek között a Halálos riválisokban illetve szerepet
Fred Williamson akciófilmben is. Sonny azonban nem szomorodott el és elkezdett rendezni, forgatókönyvet írni és még a politikai életbe is belekóstolt. Évek óta próbál Kentucky kormányzója lenni, de ami Schwarzinak összejön az nem biztos, hogy másoknak is. Nem nagyon filmezik már, nagyjából 2-3 évenként jön ki valamivel. Indián barátunk elmúlt már 60 éves és letette tomahawkját. Ettől függetlenül emlékezzünk rá, mert sok jó filmes élményt kaptunk tőle és a be békepipált pszichopata fejszerkezetétől.
Kommandós apacs.