Egy egész generációnyi fiatal ült kedvenc matchboxát a kezében szorongatva a „parabolás” tévé elé RTL-t nézni amikor meghallottuk az ütemet és a német pornószínész hangot, hogy: „Ein Mann , ein Auto”! Ez volt a Knight Rider, és mi úgy gondoltuk ez így jó , és mindenki első kocsijának KITT-et akarta. A zenéjét imádtuk, pedig manapság úgy tűnik mintha Super Marioval játszanánk és alatta szólna az idegesítő midi zene. Végülis Vangelis is egész jól el van ugyanazzal a szinti ütemmel már vagy 20 éve. A sztori egyszerű, jó zsaru megszívja de jön a nagy átalakítás és a milliárdos öreg bácsi jóvoltából ő lesz a névtelen igazságosztó. Kap egy dögös szerelőcsajt, meg egy öreg könyvelőt, egy beszélő Pontiacot , egy köldökig érő bőrkabit, pár liter hajlakkot és máris mehetett rendet tenni.
Kocsija szuper okos , komputerizált, igaz a 93-as kispesti számtech versenyen már ilyeneket nyomtunk. De akkor ez menő volt. Michael egész jól el van a kocsijával és „Pajtinak” hívja, az óráján keresztül is tud beszélni hozzá. Nálunk rögtön vinnék a zárt osztályra, de hát ez Amerika a bolondok és még jobban bolondok hazája. A sztorik egyszerűek, az alaphelyzet általában: kisváros, gonosz emberek, kisvárosi nagy didis csaj. Michael jön, szikrázik kettőt a kocsija amikor rálőnek, nyomkodja a Turbo boost gombot aztán lesmárolja a kisvárosi didis csajt. Majd jön a vén kujon Devon és csóválja a fejét: „Jajj Michael!”. Aztán folytatódik ez tovább. Két alkalom kivétel: az egyik amikor Kitt gonosz ikertestvére jött, meg amikor a teherfuvarozók szakszervezete belobbizta a még gonoszabb kamiont. Kitt pár évad után a nyolcvanas évek pimp my rideján is átesett és a végén voltak mindenféle optikai tuningjai.
A főszereplő David Haselhoff sztár lett és a Baywatch megalapozásában sokat segített. Igaz cserébe kb. 2 millió német fiatalt fosztott meg a szép gyerekkor reményétől énekhangjával. Illetve egy új sportágat is kitalált: offroad deléríumos hamburgerevés.